Rodzaje ulicznych koszy na śmieci

Spacerując ulicami miast zwykle, nie zwracamy uwagi na kosze na śmieci. Są one dla nas tak oczywistym elementem architektury miejskiej, że rzadko kiedy zastanawiamy się nad ich funkcją w naszym otoczeniu.
Kosz na śmieci uliczny

Spacerując ulicami miast zwykle, nie zwracamy uwagi na kosze na śmieci. Są one dla nas tak oczywistym elementem architektury miejskiej, że rzadko kiedy zastanawiamy się nad ich funkcją w naszym otoczeniu. Tymczasem gdyby nagle zniknęły z naszych ulic, skwerów czy parków mielibyśmy poważny problem z odpadami, które generowane są każdego dnia nie tylko w naszych domach, ale i podczas czasu spędzonego na zewnątrz. We współczesnym świecie, kiedy zdecydowana większość wciela w życie zasady ekologii, kosze na śmieci są koniecznością.

Produkowane obecnie kosze na śmieci są nie tylko użyteczne, ale estetyczne. Doskonale wkomponowują się w miejski krajobraz. Dostępne są w różnych wariantach, dzięki czemu mogą stanowić integralny obiekt małej architektury.

Różnorodne kosze uliczne

Aby przekonać się, jak bogaty jest wybór różnych rodzajów koszy na śmieci, wystarczy zapoznać się z ofertą firmy FOBAR. Nasza firma produkuje wytrzymałe i estetyczne kosze na śmieci, wykonane z wysokiej jakości materiałów odpornych na korozję oraz działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych.

Podziału ulicznych koszy na śmieci można dokonać ze względu na materiał, z jakiego powstały. Dostępne są kosze metalowe z blachy ocynkowanej oraz kosze o konstrukcji metalowej (z blachy ocynkowanej lub nierdzewnej) z drewnianymi listwami. Zastosowane do wykonania koszy drewno jest impregnowane i lakierowane, dzięki czemu wykazuje odporność na czynniki środowiskowe i zachowuje swoje właściwości przez długi czas.

Oprócz tego projektujemy i wykonujemy kosze na specjalne zamówienie Klientów.

Znaczenie koszy ulicznych na śmieci

Jak już zostało wspomniane, kosze na śmieci to istotny element małej architektury miejskiej. Kosze uliczne są szczególnym rodzajem pojemników na odpady, których zadaniem jest zapewnienie porządku w przestrzeni publicznej. Mogą być ustawione w różnych częściach miasta, a szczególnie ważne są w miejscach o szczególnie dużym natężeniu ruchu, takich jak np. w pobliżu przystanków autobusowych, parkingów, na osiedlach, na placach zabaw, w pobliżu ławek, przy sklepach i centrach handlowych, w parkach itd.

Posty powiązane