Jak dbać o ławki parkowe?

ławka

Jednym z elementów małej architektury, będącej nieodłączną częścią miejskich przestrzeni, są ławki parkowe. W każdej miejscowości za wygląd i kondycję architektury parkowej odpowiada lokalny zarząd zieleni miejskiej. W zakres obowiązków zarządu wlicza się m.in. utrzymywanie w czystości ławek, koszy na śmieci i innych elementów małej architektury. Co można zrobić, aby usprawnić proces pielęgnacji architektury parkowej?

Podstawowym aspektem zakupu ławek parkowych jest wybór producenta, oferującego jakościowy asortyment. Ławki miejskie powinny zostać wykonane z materiałów odpornych na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Architektura parkowa użytkowana jest przez wiele osób, dlatego materiał ławek musi być trwały na zarysowania czy wgniecenia. Zważając na to, iż ławki miejskie montowane są na zewnątrz, nie mogą być nasiąkliwe, wrażliwe na wilgoć, korozję, zmienną temperaturę, promieniowanie UV oraz silne podmuchy wiatru.

Ławki parkowe

Zakup ławek parkowych u renomowanego producenta to nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę. Równie istotną kwestią jest odpowiednia pielęgnacja i impregnacja ławek miejskich, aby móc cieszyć się inwestycją przez wiele lat. Ławki parkowe powinno się regularnie czyścić z wszelkich zabrudzeń, błota, zaschniętych liści czy kurzu. Ważna jest również eliminacja wszelkich wykwitów biologicznych, które pojawiają się na ławkach miejskich.

Jak dbać o ławki parkowe zimą? Sprawa jest bardziej skomplikowana, niżeli w przypadku ławek ogrodowych, które można zabezpieczyć chociażby specjalnym pokrowcem, chroniącym drewno przed mrozem. Najlepszym sposobem ochrony ławek miejskich jest właściwa impregnacja. Pomocne w tym przypadku okażą się wysokiej jakości preparaty do lakierowania, lazurowania, olejowania czy malowania. Odporne tworzywa, regularne czyszczenie i impregnacja ławek miejskich sprawi, iż będą mogli się Państwo cieszyć estetycznie prezentującymi się elementami architektury parkowej przez długi czas.

Producent ławek parkowych

Nasza firma zajmuje się produkcją ławek parkowych na zamówienie. Ławki miejskie tworzymy w oparciu o produkty katalogowe lub Państwa indywidualne wytyczne i preferencje. Do konstrukcji ławek parkowych wykorzystujemy stal nierdzewną lub cynkowaną ogniowo, z kolei siedzisko przygotowujemy z naturalnego, impregnowanego drewna. Produkowana przez Fobar architektura parkowa wyróżnia się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć. Nasze produkty są wysoce funkcjonalne, trwałe i estetyczne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, a także kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy.