Czym jest mała architektura parkowa?

ławka wandaloodporna MM10 Fobar
Ławki o podwyższonej wytrzymałości i trwałości MM10

Mała architektura miejska to nieodłączny element krajobrazu zarówno niewielkich miejscowości, jak i dużych metropolii. Małą architekturę miejską tworzą m.in. kosze uliczne, ławki parkowe, stojaki na rowery, donice na kwiaty, a nawet siłownie na świeżym powietrzu. Elementy małej architektury widuje się każdego dnia – w drodze do szkoły, pracy, na uczelnię czy zakupy. Nowoczesna mała architektura wyróżnia się przede wszystkim dużą funkcjonalnością i jednocześnie estetycznym wykończeniem, stanowiąc tym samym ozdobę przestrzeni, w jakiej jest ulokowana.

Główną funkcją małej architektury jest ułatwienie organizacji życia publicznego, związanego z wypoczynkiem, rekreacją oraz utrzymywaniem porządku. Mała architektura powinna być wykonana z trwałych materiałów, odpornych na działanie wielu czynników zewnętrznych, z uwagi na to, iż montowana jest poza obiektami budowlanymi. Mając to na uwadze, producenci ławek, koszy, donic, stojaków na rowery i innych elementów małej architektury, powinni sięgać po bardzo odporny metal, stal, a także dodatkowo impregnowane drewno, aby zapobiec powstawaniu zarysowań, wgnieceń, korozji oraz odbarwień.

Producent małej architektury

Firma Fobar zajmuje się produkcją małej architektury – ławek parowych, koszy ulicznych, donic ogrodowych, kwietników miejskich, siłowni zewnętrznych, stojaków na rowery i wielu innych elementów. Kontrahentom możemy zaproponować produkty katalogowe, a także zająć się projektowaniem i produkcją małej architektury na zamówienie. Tworząc elementy małej architektury, opieramy się oczywiście na indywidualnych preferencjach klientów, dotyczących zarówno kwestii użytkowych, jak i wizualnych.

Produkujemy ławki, kosze uliczne i inne produkty ze stali cynkowanej ogniowo lub nierdzewnej, a także naturalnego drewna, impregnowanego specjalnymi preparatami, co znacząco wpływa na ich trwałość. Wszystkie elementy małej architektury odznaczają się wysoką odpornością oraz estetyką wykończenia. Zależy nam, aby produkowana mała architektura była swoistą ozdobą przestrzeni miejskich, dlatego tworzymy oryginalne i innowacyjne elementy.

Mała architektura Kraków

Mała architektura parkowa produkowana jest w Polsce z wysokiej jakości materiałów, posiadających wszystkie wymagane atesty. Produkty spełniają wymagane normy, co czyni je bezpiecznymi i wygodnymi w użytkowaniu. Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem naszych produktów i kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy. Pozostajemy do Państwa dyspozycji i służymy pomocą!