Nowoczesne ławki miejskie

Ławki miejskie stanowią ważny i przydatny element zagospodarowania przestrzeni publicznej. Spotykamy je w parkach i na skwerach, na przystankach, w szatniach, poczekalniach, galeriach, przed różnego typu budynkami użyteczności publicznej.
ławka nowoczesna MD300 Fobar

Ławki miejskie stanowią ważny i przydatny element zagospodarowania przestrzeni publicznej. Spotykamy je w parkach i na skwerach, na przystankach, w szatniach, poczekalniach, galeriach, przed różnego typu budynkami użyteczności publicznej.

Wbrew pozorom pełnią bardzo ważną rolę i są każdego dnia użytkowane przez ogromną liczbę osób, dlatego tak ważne jest, aby planując stawianie nowych szukać takich mebli miejskich które spełnią wymagania trwałości a także estetyki. Należy dobrze zastanowić się nad ich wielkością, tworzywem z jakiego zostaną wykonane, designem i funkcjonalnością. Powinny bowiem być przede wszystkim praktyczne i wygodne, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby równocześnie zadbać też o względy wizualne.

Ławki miejskie stalowe, a może drewniane?

Przy wyborze materiału i surowca z jakiego będą wykonane ławki, liczy się przede wszystkim miejsce ich docelowego przeznaczenia. Jeżeli będą stały na zewnątrz, musimy wziąć pod uwagę narażanie ich na różnego rodzaju negatywne warunki atmosferyczne. Stal, odpowiednio zabezpieczona, będzie tutaj najlepszym wyborem, ponieważ nie straszne jej są nawet intensywne opady deszczu, mróz, śnieg, ani palące słońce. W przypadku ławek przeznaczonych do pomieszczeń – sklepów, poczekalni, biur, mamy nieco większe pole do popisu i możemy rozważyć więcej opcji.

Najczęściej sięga się po połączenie drewna z metalem, co pozwala zachować trwałość z wrażeniem przytulności i ciepła. Nowoczesne ławki miejskie mogą oczywiście występować w przeróżnych kolorach. Nie jest powiedziane, że musimy ograniczać się do klasycznej czerni, szarości bądź butelkowej zieleni, kojarzonej najczęściej z tego typu meblami użyteczności publicznej.

Ławki miejskie producent, któremu możesz zaufać

W katalogu produktów firmy Fobar, zajmującej się produkcją mebli małej architektury miejskiej, znajdziemy bogatą ofertę ławek i innych mebli użytkowych: ławki miejskie z oparciem lub bez, ławki z podłokietnikami, ławki z kwietnikiem, ławki do szatni, ławki metalowe, ławki młodzieżowe, ławki przystankowe, ławki reklamowe, ławki siatkowe, ławki wandaloodporne, ławki z drewnem, ławki ze stali nierdzewnej.

Ławki firmy Fobar wyróżnia najwyższa jakość wykonania, dbałość o najdrobniejsze szczegóły i wyjątkowa odporność na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. To bardzo ważne, gdyż są to meble, które z reguły kupujemy z założeniem użytkowania przez dłuższy czas. Z pracownikami firmy Fobar przyszły użytkownik może bez problemu zaprojektować ławki idealnie skrojone na swoje potrzeby – do wybranych z katalogu produktów można wprowadzać własne modyfikacje lub stworzyć produkt całkowicie od zera, w przypadku nie znalezienia wymarzonego odpowiednika.

Posty powiązane